VU StartHub / PfizerAI Debat Competitie

AI applicaties zoals ChatGPT zijn een zegen / vloek voor de Zorg

Ben je student of onderzoeker en heb je interesse om in een team mee te denken over uitdagingen in de gezondheidszorg? En wil je kennismaken met Pfizer, een toonaangevend life science health bedrijf? Meld je dan nu aan voor de Pfizer AI Debat Competitie op 15 en 22 november in de VU StartHub. Je kunt je ook aanmelden als toeschouwer van het debat op de 22e.

Het maakt niet uit of je studeert op het gebied van data science, business, farmacologie of sociale wetenschappen. Of in welk onderzoeksgebied je gespecialiseerd bent. Iedereen die geïnteresseerd is in life sciences & health en verbonden is aan de VU kan meedoen aan de Pfizer Debatwedstrijd.

Tijdens de eerste middag, op 15 november van 16.00 tot 18.00 uur, hebben we met studenten en onderzoekers gediscussieerd over kansen en bedreigingen die AI biedt voor de gezondheidszorg. Er zijn drie groepen geformeerd: Pro, Contra en Jury.

Tijdens de tweede bijeenkomst, op 22 november, wederom van 16.00 tot 18.00 uur, vindt de debatwedstrijd plaats: pro, contra, pro, contra + slotopmerkingen. De jury zal vervolgens de winnaar aanwijzen.

Door deel te nemen aan de debatwedstrijd kun je actief deelnemen aan een discussie over de uitdagingen waar we in de gezondheidszorg voor staan. Misschien levert je deelname je uiteindelijk wel een leuke stage op. Of je kunt mogelijke samenwerkingsmogelijkheden verkennen.

In totaal is er plaats voor ca 30 deelnemers en toeschouwers. Schrijf je dus snel in. Om diverse teams samen te stellen hebben we een mix gemaakt van BSc, MSc en PhD studenten en onderzoekers met verschillende achtergronden.

Agenda woensdag 15 november, locatie VU StartHub – Hovy room

16:00 Inloop

16:15 Introductie door Pfizer en VU Ondernemend

16:30 Inleiding centrale debat stelling: AI-toepassingen zoals ChatGPT zijn een zegen/vloek voor de gezondheidszorg

  • Pfizer voorbeelden – Danil Blinov, Pfizer Inflammation and Immunology Business Unit Lead NL
  • Cases van Phillip Kersten, consultant bij PersonalAIze, een van de VU startups, gespecialiseerd in AI oplossingen voor de zorg

17:00 Opsplitsen en discussie tussen de drie groepen

17:20 Discussie

17:30 Borrel

Woensdag 22 november, debatwedstrijd, locatie VU StartHub – Hovy room

16:00 Inloop

16:15 Uitleg van het Pfizer debat competitie concept

16:20 Eerste en tweede ronde of Pro en Contra, slotverklaringen

17:00 Juryberaad + prijsuitreiking

17:30 Borrel

Doe mee!

Je kunt je aanmelden door onderstaand formulier in te vullen. Dit geldt ook voor de toeschouwers.


Doe mee en registreer!


We enable exchange between students, researchers and companies. To tackle real life challenges, to experience what companies struggle with and to let companies engage with VU talent.


Questions? Mail Hans Drenth on hans.drenth@vu.nl
Pfizer Challenge Debate