Join the AmsterdamStartup Launch Spring '25
copyright: Robert Wilson
De Amsterdam Startup Launch Spring ’25 start op 5 maart!
De teams komen 10 keer bijeen om telkens actief te leren over een onderdeel van een business plan. Zie het schema voor alle data. De track komt tot een apotheose op de Final Day op 12 juni tijdens het Deja VU Festival, waar de pitches worden beoordeeld en de prijzen uitgereikt!
Q&A sessie Amsterdam Startup Launch
Loop je al een tijdje rond met een leuk business idee? Heb je hulp nodig bij jouw businessplan? Twijfel je of het wel haalbaar is? Bekijk de slides van een eerdere Q&A sessie. De slides van de presentatie zijn hier te bekijken.
Van idee naar startup businessplan
Amsterdam Startup Launch is een traject van 10 zeer interactieve sessies waarin je alle kennis opdoet en de tools krijgt aangereikt om je business idee verder te ontwikkelen naar een stevig businessplan. Ervaren professionele bedrijfsexperts, ondernemers en coaches (van Roland Berger), begeleiden je bij o.a. klantvalidatie, propositie-ontwikkeling, marketing, IP vraagstukken, financiën en teamsamenstelling. Het programma is gebaseerd op het zeer succesvolle pre-startup programma dat Roland Berger al (mede) verzorgt bij de TU Delft. Succesfactoren bij deze uitdagende serie sessies zijn natuurlijk de kwaliteit van je idee, maar zeker ook inzet en motivatie van het team en de vaardigheid om je business concept aan te passen met de opgedane kennis en tools.
What’s in it for you?
- krijg professionele hulp bij het uitwerken van alle onderdelen van een goed businessplan
- leer van oud-ondernemers die komen spreken
- valideer het business idee waar je mee rondloopt
- maak kans op de hoofdprijs en de prijs voor het meest duurzame startup idee
- ontmoet collega-ondernemers-in-de-dop en werk aan je netwerk
Het programma is bedoeld voor Amsterdamse MSc en PhD (en laatste jaars BSc) studenten van alle studie- en windrichtingen, en wordt gegeven in de Engelse taal. We baseren de toelating tot het programma op een toelatingsgesprek, en je moet een idee hebben dat goed is uitgewerkt en geschikt om een business case voor te ontwikkelen. Ook moet je je idee pitchen tijdens een van de VU pitch momenten, de laatste donderdag van de maand, 16-17u. Het is vooralsnog een keuzevak. Het programma houdt zo veel mogelijk rekening met de tentamenperiodes.
Voorbeeld agenda lecture
13:45 inloop
14:00 huiswerk vorige keer (bv Missie, Visie, Strategie)
14:30 interactieve presentatie over je Go-To-Market strategie
15:30 wrap up + discussie, opdracht voor komende lecture (bv Finance & Administration)
15.45 break
16:00 Q&A met ondernemer, bv Hans Ober, founder van Ticketswap
17:00 borrel & networking
Founding partners
Partners

VU Entrepreneurship & Impact faciliteert ondernemend gedrag bij VU studenten, onderzoekers en medewerkers. Ultieme variant daarvan is ondernemer worden. Wij bieden jonge ondernemers een ecosysteem met fysieke en virtuele kantoorruimte, netwerk, mentoring en funding.

Impressie van de Spring 22 edition Final Day
Planning Spring 2025
Aanmelden Amsterdam Startup Launch
Geef je hieronder op voor de Amsterdam Startup Launch editie voorjaar 25 en geef je business idee een boost! Wie weet ben jij straks helemaal klaar om je startup te lanceren, en jouw plek in de VU StartHub te claimen! Je kunt alleen met een team (2-5 personen) meedoen.